Korduma Kippuvad Küsimused

Kuidas leida ja tellida soovitud fotod?

1. Avage külgmenüüst "Galeriid" ning valige sobiv galerii. Vajadusel sisestage email.

2. Galeriist soovitud foto valimiseks vajutage tähekesele. Tellimiseks kirjutage mulle instagram'i (_all_greations_), meilile allgreations@gmail.com või messengeri All Greations, et olete oma valiku teinud ja mitu pilti valisite.

Mul on probleeme ostetud fotode telefoni laadimisega...

Kirjuta mulle! Saadan õpetusvideo.

Kas ja kuidas pean autori ära märkima, kui ostetud fotosid kasutan?

Võimalusel võiks autori ära märkida. Märkida võib autoriks nii All Greations kui ka Anni Liisi Lauk. Ühest piisab, mõlemat ei pea märkima.

Kuidas ma maksan fotode eest?

Mulle saab teha ülekande ja saata maksekinnituse või saab maksta ka sularahas.

Nimi: Anni Liisi Lauk

IBAN: EE38 2200 2210 8458 4046

Selgitus: Fotod 

Miks on ühispildid laagritest ja autasutamise pildid võistlustelt tasuta?

Selleks, et inimesed, kes ei soovi minu käest pilte osta, saaksid siiski sündmustest mälestusi salvestada. Samuti saavad neid pilte kasutada ajakirjandus ja sündmustekorraldajad.

Kas pean ostma fotod, kui soovin neid kasutada?

Jah

Mis kaamerat sa kasutad?

Ma kasutan Nikon D3500 ja mul on 2 objektiivi. 18-55mm objektiivi kasutan ma vähem ja põhiliselt kasutan ma 70-300mm objektiivi.

Ma ei soovi, et minust oleks sinu albumites fotosid. Mida ma teen, et sa need maha võtaks?

Võta minuga ühendust (allgreatons@gmail.com) ja anna mulle teada, kui sa ei soovi, et mul sinust fotosid postitatud oleks. Enamus fotosid, mis ma teen on tehtud üritustel või avalikes paikades, kuid see ei ole mulle suureks probleemiks, et mõni soovimatu foto maha võtta. Tasub aga meeles pidada ka seda, et paljud mu albumid on üleval vaid lühikest aega ning teatud albumid on üleüldiselt kaitstud parooliga või muul moel. See, et sina endast fotosid siin näed ei pruugi tähendada, et keegi teine neid siin nägema juhtuks.

Kas sa midagi peale hobuste ka pildistad?

Jah, pildistan küll. Mulle meeldib pildistada ka autosid, koduloomi, loodust ja arhitektuuri. Kui on huvi võta minuga ühendust ja lepime sessiooni kokku.

Kust oled sa fotograafiat õppinud?

Ma usun, et fotograafia on kunst, mida ei saa lihtsalt omandada, vaid milleks peab olema ka natuke annet. Ma ei ole otseselt fotograafiat õppinud ja mul ei ole ka vastavaid pabereid, kuid minu tehtud fotod räägivad enda eest. Samuti olen õppinud nippe teistelt fotograafidelt nii otse kui ka nende kätetöid jälgides.

Muidugi ei ole mu fotod "ideaalsed", sest mul ei ole kõige- kõigem kaamera, mul ei ole 10 erinevat objektiivi iga erineva pildi tegemise jaoks ja ma ei tea, mida iga inimene ideaalses fotos näeb. Sellegi poolest on mul olemas nö enda käekiri ja põhiteadmised fotograafiast, mida ma vahest harva ka väldin, sest nagu ma ütlesin - fotograafia on kunst ja kunstil ei ole reegleid.

Using Format